Borussia Dortmund zagra ze Stomilem Olsztyn i Sokołem Ostróda

27 czerwca o godzinie 17.00 odbędzie się mecz sparingowy pomiędzy Borussią Dortmund II U23 a Stomilem Olsztyn, natomiast 30 czerwca o godz. 17.00 niemieccy piłkarze zmierzą się z lokalną drużyną, Sokołem  Ostróda. Mecze obędą się na nowoczesnym, ostródzkim stadionie przy ul. 3 Maja, którego trybuny pomieszczą blisko 5 tys. widzów. Bilety będą w cenie od 2 do 10 zł za mecz. Piłkarze Borussii Dortmund zagoszczą w Ostródzie dzięki inicjatywie burmistrza Olgierda Dąbrowskiego, który prawie dwa lata zabiegał o przyjazd ekipy z Dortmundu na zgrupowanie. Drużyna zatrzyma się w hotelu Willa Port Conference Resort & SPA**** należącym do sieci Condohotels Group, która wraz z operatorem stadionu, Żeglugą Ostródzko-Elbląską, jest organizatorem i  sponsorem tego sportowego wydarzenia. Mecze są częścią przygotowań do nowego sezonu piłkarskiego. Partnerem wspierającym organizację sparingów jest Urząd Miasta Ostróda.

Olgierd Dąbrowski przyznaje, że pierwotnie celem było podjęcie w Ostródzie pierwszej drużyny mistrza Niemiec. – Odbyliśmy szereg spotkań z przedstawicielami Borussii, zarówno w Dortmundzie, jak i u nas w Ostródzie. W efekcie będziemy gościć drugi zespół, który zadebiutuje w nowym sezonie w 3. Bundeslidze. W skali naszego regionu to i tak będzie bezprecedensowe wydarzenie – podkreślił Dąbrowski. – Należy podkreślić, że ten zespół ma za zadanie przetestować nasz obiekt na potrzeby ewentualnego przyjazdu za rok pierwszej drużyny – dodał Dąbrowski.

„Celem organizacji tego przedsięwzięcia jest pozyskanie kolejnych drużyn piłkarskich poprzez pokazanie Europie, iż Ostróda posiada świetnie przygotowaną bazą treningową oraz doskonałe zaplecze hotelowe, gotowe na przyjęcie drużyn, nawet tych najbardziej wymagających i reprezentujących światową czołówkę.” – komentuje Tomasz Pawłowski, prezes zarządu spółki Condohotels Management Sp. z. o.o., zarządzającej hotelami sieci Condohotels Group. 

„Jest to kolejna prestiżowa impreza piłkarska promująca Ostródę i jej Kompleks Sportowo – Rekreacyjny. Bardzo dobre kontakty z jedną z najlepszych drużyn Bundesligi z pewnością zaowocują przyjazdem innych europejskich ekip”  – komentuje Waldemar Graczyk, prezes zarządu Żeglugi Ostródzko – Elbląskiej.

„To spotkanie do świetny element edukacji piłkarskiej i szansa na zdobycie ciekawego doświadczenia szczególnie dla młodych piłkarzy naszej drużyny” – komentuje Witold Żółtek, prezes Ostródzkiego Klubu Sportowego Sokół.

Warto wspomnieć, iż kontakty pomiędzy władzami miasta i Condohotels Group a Borussią Dortmund sięgają 2 lata wstecz, kiedy to przedstawiciele władz drużyny odwiedzili Ostródę przy okazji uroczystego otwarcia hotelu Willa Port Conference Resort & SPA****. Już wtedy powstał plan zorganizowania spotkania sportowego z udziałem Borussii na nowym, ostródzkim stadionie i wykorzystania także komfortowej bazy noclegowej z nim sąsiadującej.

 

 

Skład drużyny Borussi Dortmund:

Amini, Mustafa / Alomerovic, Zlatan

Bakalorz, Marvin / Baykan, Ensar

Benatelli, Rico / Cenik, Onur

Demirbay, Kerem / Duksch, Marvin

Durm, Erik / Ehmann, Paul

Fring, Konstantin / Gasecki, Oskar

Halstenberg, Marcel / Hohmann, Tim

Hofmann, Jonas / Hübner, Florian

Kübel, Tim / Meißner, Thomas

Möllering, Konstantin / Sancaktar, Edin

Silaj, Christian / Soltanpour, Kiyan

Terzic, Admir / Treude, Tim

Unzola, Hervenogi / Hornschuh, Marc

Kämpa, Martin / Luig, Jan-Frederik

Jankowski, Paul / Völkel, Harald