ŁĄKI ŁAN (Polska)

Oni na pewno wniosą sporą dawkę optymizmu. Jedna z najbardziej pozytywnych ekip i niezawodna groove’owa maszyna po raz pierwszy na ORF.
„Nowa płyta jest efektem poszukiwań złotego środka, gdzieś pomiędzy Lasem a Ibizą, pomiędzy filozofią a imprezą, pomiędzy powagą a wygłupami. Uzbrojeni w otwarte serca, przepastne instrumentarium, humor, tupet i poczucie dystansu podążamy swoją niezbadaną ścieżką” – o świeżo wydanym albumie „Raut” mówią muzycy Łąki Łan.
W pierwszych latach istnienia zespół grał improwizowany groove, wzorując się na DJ-ach techno. Doceniany był za tworzenie świetnego, taneczno – psychodelicznego klimatu i improwizacyjne występy. Do dziś słyną z niesamowicie energetycznych koncertów i nie bez powodu przez wielu są nazywani najlepszym zespołem live w kraju. Wypracowali swoje niepowtarzalne brzmienie, które cały czas ewoluuje i zaskakuje łącząc w sobie wiele gatunków muzycznych. Twórczość Łąki Łan naznaczona jest tekstami Paprodziada mówiącymi w dużej mierze o zamiłowaniu do Natury.
We wrześniu 2005 roku wydali swoją debiutancką płytę „Łąki Łan”. W 2020 uszy cieszy ich najnowszy, piąty już album „Raut”.
Łąki Łan wystąpią w Ostródzie po raz pierwszy.

Ostróda Reggae Festival, Red Stage, 12-07-2020

Linki:

https://www.facebook.com/lakilan
http://lakilan.pl/

video:

Łąki Łan – LASS

Łąki Łan – Jammin’ live Woodstock 2017

Łąki Łan – Łan Pała

Łąki Łan – Lovelock

Artykuł ŁĄKI ŁAN (Polska) pochodzi z serwisu Ostróda Reggae Festival 2021.